Aktualności 

  

Seminarium "Rynek niemiecki" z cyklu "Wstęp do eksportu", 24 października 2018 r., Gdańsk

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza pomorskich przedsiębiorców i ich pracowników na kolejne seminarium z cyklu „Wstęp do eksportu” organizowane w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim”.

                         
                                                                                                                     
Więcej >>

 

 

Eksportowe wydarzenie gospodarcze podczas targów MEDICA 2018, 12 – 14 listopada 2018 r., Dusseldorf, Niemcy

Serdecznie zapraszamy pomorskie firmy do udziału w eksportowym wydarzeniu gospodarczym odbywającym się w Dusseldorfie (Niemcy) w dniach 12 – 14 listopada 2018 r., organizowanym w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim”, realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

Udział w wydarzeniu będzie w 85% dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w formie pomocy de minimis.

                         
                                                                                                                     
Więcej >>

 

Seminarium "Discover and expand your business in America!", 25 września 2018 r., Słupsk

Jak odkryć amerykański rynek i rozwijać tam działalność eksportową? Jak się do tego przygotować? Gdzie szukać sojuszników w tym wyzwaniu? - odpowiedzi na te i inne pytania padną podczas seminarium biznesowego pn. „Discover and expand your business in America!”. Wydarzenie organizuje Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Agencją Rozwoju Pomorza S.A.                         
                                                                                                                     
Więcej >>

 

 

 

Rekrutacja na stanowisko - Asystent wsparcia Uczestników Projektu

Zatrudnimy osobę na stanowisko Asystenta wsparcia Uczestników Projektu,

Wymagane doświadczenie zawodowe/kompetencje: 

  • Minimum 2 letnie doświadczenie zawodowe;
  • Preferowane doświadczenie w działaniach/projektach społecznych lub aktywizujących/wolontariacie;
  • .....

Więcej >>

 

 

Seminarium „Ochrona dóbr osobistych w Internecie i nie tylko według prawa UE”, 11 września 2018 r., Gdańsk

Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i innych zainteresowanych do udziału w seminarium dotyczącym wybranych zagadnień związanych z ochroną dóbr osobistych w Internecie w świetle prawa Unii Europejskiej.

Więcej >>

 

 

Weź udział w misji gospodarczej do Izraela, 3-7 września 2018 r.

Zapraszamy do uczestnictwa w misji gospodarczej do Izraela, organizowanej w dniach 3 – 7 września 2018 r. przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter. W ramach misji będzie możliwe nawiązanie kontaktów biznesowych podczas Konferencji „DLD Tel Aviv Digital Conference”.

Więcej >>

 

 

Weź udział w targach SMM Hamburg, 4-7 września 2018 r.

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. zaprasza przedsiębiorców z branży stoczniowej do udziału w Międzynarodowych Targach Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich, które odbędą się w dniach 04 – 07 września 2018 r. w Hamburgu.

Więcej >>

 

 

Pierwsze wielobranżowe targi towarów importowanych w Chinach, 5-10 listopada 2018 r.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje stoisko narodowe na wielobranżowych targach artykułów importowanych China International Import Expo, które odbędą się w dniach 5-10 listopada 2018 r. w Szanghaju. Jako region pomorski otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w wydarzeniu.

Więcej >>

 

Seminarium „HONGKONG bramą do rynku chińskiego”, 29 czerwca 2018 r. 

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Rada Rozwoju Handlu Hongkongu, Stowarzyszenie „Pomorskie w Chinach” oraz Agencja Rozwoju Pomorza S.A. zapraszają na seminarium „Hongkong – bramą do rynku chińskiego”, które odbędzie się 29 czerwca 2018 r. w godzinach 9:00-14:00 w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku.

Więcej >>

Możliwości finansowania dla MŚP w programie Horyzont 2020 – spotkanie informacyjne 22 czerwca 2018

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE na Politechnice Gdańskiej, Regionalny Ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” oraz Agencja Rozwoju Pomorza S.A. zapraszają na spotkanie poświęcone możliwościom finansowania dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) w programie ramowym UE Horyzont 2020. Spotkanie odbędzie się 22 czerwca br. w godz. 10.30 - 15.00 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza.

Więcej >>

Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych.

Mając na względzie ochronę Państwa danych osobowych oraz z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), informujemy, iż Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" dostosowało zasady przetwarzania danych osobowych do nowych przepisów.

 

Seminarium „Ochrona praw własności intelektualnej w Chinach i krajach Azji Południowo-Wschodniej”

 

 

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza pomorskich przedsiębiorców i ich pracowników na kolejne seminarium z cyklu „Wstęp do eksportu” organizowane w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim”.

 


 
 

Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu grantowego w ramach projektu "Pomorski Broker Eksportowy"

 

 

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące konkursu grantowego w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy”. Podczas spotkania obecny będzie m.in. specjalista z Działu Projektów Grantowych ARP


 

 

Pomorskie zaprasza pracowników i studentów z Polski i zagranicy

Rusza nowa strona internetowa “Live more. Pomerania” skierowana do wszystkich, którzy chcieliby zagościć na dłużej na Pomorzu, znaleźć tu swoje wyjątkowe miejsce, pracę, mieszkanie, ale też żyć pełnią życia. To część kampanii promującej region w kraju i za granicą, która jest realizowana przez inicjatywę Invest in Pomerania.


 
 
 
Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnym seminarium dotyczącym wybranych zagadnień związanych z prawem konsumenckim w Polsce i krajach Unii Europejskiej. Seminarium odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, Aleja Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia, budynek IV, Sala F 0.17

 

 

 

Seminarium "Rynek kanadyjski"
 
Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza pomorskich przedsiębiorców i ich pracowników na kolejne seminarium z cyklu „Wstęp do eksportu” organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Seminarium „Rynek kanadyjski” odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2018 r. (wtorek) w Hotelu Scandic w Gdańsku (ul. Podwale Grodzkie 9).

                                                                                                         Więcej >>

 
 
 

„RODO czyli zmiany w przepisach dot. ochrony danych osobowych z perspektywy przedsiębiorców”, bezpłatne seminarium.

Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium „RODO czyli zmiany w przepisach dot. ochrony danych osobowych z perspektywy przedsiębiorców”. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2018 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.  

Podczas seminarium uczestnicy dowiedzą się czym jest Rozporządzenie dot. Ochrony Danych Osobowych i jak dobrze przygotować swoją firmę do nowych przepisów, które zaczną obowiązywać  już 25 maja 2018 r. w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27
kwietnia 2016 r. 

Szanowni Państwo, informujemy, iż zapisy na seminarium zostały zakończone.
Dziękujemy za zainteresowanie!


Przycisk zachęcający do zgłoszenia się do projektu pod tytułem PRACA PRZEDE WSZYSTKIM

 

 

 

 

Ruszyła rekrutacja do projektu PRACA PRZEDE WSZYSTKIM

Uwaga!

Nowy termin rekrutacji dla osób przystępujących do kursów/szkoleń zawodowychnabór od 18.05.2018 Liczba miejsc ograniczona!
 

Jeżeli: 

- mieszkasz w woj. pomorskim, straciłeś pracę w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub jesteś na wypowiedzeniu (z przyczyn dotyczących pracodawcy), a do tego:

- jesteś kobietą i/lub masz co najmniej 50 lat I/LUB jesteś osobą z niepełnosprawnościami I/LUB masz niskie kwalifikacje,

i chcesz otrzymać DOTACJĘ NA ZAŁOŻENIE WŁASNEJ FIRMY i wsparcie finansowe w pierwszym okresie jej działalności LUB PRZEKWALIFIKOWAĆ SIĘ i zdobyć praktykę zawodową i NOWĄ PRACĘ, to możesz zgłoś się do udziału w projekcie PRACA PRZEDE WSZYSTKIM. Rekrutacja trwa od 29.03.2018 do 17.04.2018 r. do godziny 16:00. 

 Więcej >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Pilnie poszukujemy pracowników!

Pilnie poszukujemy pracowników na stanowiska:
Pośrednik pracy oraz Rekruter Unijny 

 O kontakt prosimy na maila swp@swp.gda.pl z załączonym CV

 

 

 

 

 

 

Uwaga! Nowe numery telefonów dogłównego biura  Stowarzyszenia w Gdańsku

 
Uprzejmie informujemy, że zmieniły się numery telefonów do głównego biura Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość” w Gdańsku: 
 
- tel.: 58 350 51 40
 
- tel. kom.: 600 421 420. 
Zmianie uległy również numery kontaktowe do naszego Biura rachunkowego oraz zespołu projektowego Nowy Zawód - Lepsza Praca
 
 

 

Rekrutacja na stanowisko - Rekruter Terenowy

 

 

 

 
 
Poszukujemy pracownika na stanowisko Rekruter Terenowy.
 
 
 
Oferujemy zatrudnienia na pełen etat w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze 
 
 
.

Więcej >>

 

 


 

Rekrutacja na stanowisko - Asystent wsparcia uczestników projektu

 

Poszukujemy pracownika na stanowisko Asystent wsparcia uczestników projektu.

 

 

Oferujemy zatrudnienia na pełen etat w oparciu o umowę o pracę. Zachęcamy do zapoznania się ze 

szczegółami oferty.

Więcej >>

 

 

  


  


 

Warsztaty "Workshop on Japanese Business Culture"

Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" oraz EU-Japan Centre for Industrial Cooperation zapraszają przedsiębiorców z sektora MSP na bezpłatne warsztaty poruszające tematykę japońskiej kultury prowadzenia biznesu - "Workshop on Japanese Business Culture", które odbędą się 13.02.2018 r. w PPNT w Gdyni. Więcej >>

  

 

 

 

 

Seminarium "Prawo autorskie w UE dla przedsiębiorcy i nie tylko" 

Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium dotyczącym wybranych zagadnień związanych z prawem autorskim.

 

 

W trakcie jego trwania omówimy przykłady zastosowania prawa autorskiego w praktyce. Zwrócimy szczególną uwagę na kwestie związane z wykorzystaniem zdjęć, ich charakteru i ochrony. Podpowiemy jak działać zgodnie z prawem, poruszymy zagadnienia związane z ochroną programów komputerowych, a także przedstawimy kierunek zmian w europejskim prawie autorskim

 

 

 

 

 

 

 
 

Cyfrowa Europa potrzebuje cyfrowych umiejętności

 

Silna gospodarka cyfrowa ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju, innowacjiwzrostu zatrudnienia i konkurencyjności. Rozpowszechnianie treści cyfrowych ma ogromny wpływ na rynek pracy i rodzaj umiejętności potrzebnych w gospodarce i społeczeństwie. Zmienia strukturę zatrudnienia, prowadząc do automatyzacji "rutynowych" zadań oraz tworzenia nowych i różnych rodzajów zadań.

 

 

 

Chcesz zdobyć nowe kwalifikacje, zwiększyć konkurencyjność na rynku pracy? Dofinansowane w 95% szkolenia dla pracowników – zapraszamy!

 

 

Pomorska Aktywność Zawodowa to szkolenia zawodowe dobrane indywidualnie do potrzeb uczestników, certyfikaty, wykwalifikowana kadra trenerska, dogodne lokalizacje na terenie województwa pomorskiego. Szkolenia między innymi: Specjalista HR, Logistyk/Spedytor, Specjalista ds. Sprzedaży, Spawacz TIG, MIG, MAG i wiele innych.

 
 
 
 

 

 

 

Zmiany w programie SME Instrument udoskonalają dostęp do finansowania oraz sam proces wyboru projektów.

 

 Od 7 listopada 2017 r. programy SME Instrument oraz Fast Track to Innovation są filarami nowo powstałej Europejskiej Rady Innowacji, której zadaniem jest wspieranie całkowicie nowych, przełomowych produktów, usług, procesów i modeli biznesowych, które pozwolą stworzyć nowe rynki zbytu.

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Eksport professionals - Zagadnienia prawne związane z działalnością eksportową.

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w organizowanym w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy cyklu seminariów „Export Professionals”, czyli praktycznym programie podnoszenia kompetencji eksportowych pomorskich przedsiębiorców.

 
 

 

 

 

Budowanie marketingu w Twojej firmie - szkolenie

Szkolenie dedykujemy wszystkim tym, którzy głęboko wierzą, że marketing jest jedną z najważniejszych gałęzi budowania biznesu; dla rozpoczynających swój biznes i tych, którzy już go prowadzą; dla osób, dla których wiedza praktyczna i wiedza jak dopasować działania marketingowe do swojej działalności stanowią główne oczekiwania. Dzięki naszym warsztatom dowiesz się m. in. jak skutecznie tworzyć rozpoznawalną markę i promować swoją firmę w Polsce i rynkach zagranicznych.

Więcej >>

 

 

 

 

 

SNOwMan – nowy międzynarodowy projekt w naszym  Stowarzyszeniu!Celem projektu jest stworzenie i  wprowadzenie nowych narzędzi i metod, które będą dopasowane do potrzeb przedsiębiorstw rodzinnych oraz doradców biznesowych - efektywne, tworzące wartość dodana i odpowiadające wyzwaniom stojącym przed firmami zarządzanymi w tym modelu.

Projekt skupia się na nietechnologicznych innowacjach w zarządzanych przez właścicieli firmach produkcyjnych sektora MSP z czterech krajów regionu Morza Bałtyckiego, posiadających odmienną kulturę biznesową - Litwy, Finlandii, Polski oraz Danii.

 

Dzięki ponadnarodowemu procesowi współpracy i przy zaangażowaniu organizacji pozarządowych, właścicieli firm oraz wyższych szkół technicznych, rezultaty projektu będą mieć widoczny i mierzalny wpływ na korzyści płynące z doradztwa biznesowego dla sektora MSP.

Więcej >>

 

 

 

Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość Patronem Honorowym Konferencji "Przedsiębiorcza Kobieta 2017"
 

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować o objęciu przez nas patronatem honorowym konferencji „Przedsiębiorcza Kobieta 2017” organizowanej przez Studenckie Forum Business Centre Club Trójmiasto. Dnia 8.12.2017, 16:45 – 20:45 Centrum Hewelianum Gradowa 6 w Gdańsku.

Więcej >> 

 

Szkolenie "Kompleksowe wsparcie dla innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej” 

 

Szkolenie poprowadzi Marcin Stolarek Ekspert Enterprise Europe Networkprzy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" w ramach wydarzenia: Możliwości finansowania dla MŚP w programie HORYZONT 2020.

 

Szkolenie poświęcone będzie możliwościom finansowania dla Małych
i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) w programie ramowym UE Horyzont 2020. Głównym celem spotkania jest przedstawienie zasad uczestnictwa dla MŚP w programie Horyzont 2020 oraz zaprezentowanie  preferencyjnych konkursów dla MŚP w Horyzoncie 2020, w tym SME INSTRUMENT, FAST TRACK TO INNOVATION. Dowiedzą się Państwo jak przygotować dobry biznes plan oraz poznają doświadczenia Firmy, która pozyskała projekt w programie Horyzont 2020.

 

 

 

 
 
 
Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP
i wszystkich zainteresowanych do udziału w seminarium dotyczącym wybranych form prowadzenia działalności gospodarczej.
 
 
 
 
 
Sprawdź oferty międzynarodowej współpracy w bazie Partnership Opportunities Database (POD) , prowadzonej przez sieć Enterprise Europe Network.
Sieć ułatwia pomorskim przedsiębiorcom ekspansję na rynki zagraniczne m. in. poprzez wsparcie w nawiązywaniu i rozwijaniu kontaktów z partnerami zagranicznymi. Odkryj szeroką gamę możliwości w Europie i poza nią, aby pomóc swojej firmie stać się bardziej konkurencyjną!

 

 

Seminarium: “Z rozporządzeniem REACH dookoła Polski. Rejestracja 2018 w pigułce”


 
Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" we współpracy z Krajowym Centrum Informacyjnym ds. REACH i CLP zaprasza wszystkie mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa do wzięcia udziału w seminarium poświęconym tematyce rozporządzenia REACH, ze szczególnym naciskiem na wypełnienie obowiązków rejestracyjnych przy rejestracji pełnej, która obowiązywać będzie od 1 czerwca 2018 r.
 
 

 
 
 
Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" serdecznie zaprasza na szkolenie poświęcone niedozwolonym klauzulom umownym, ze szczególnym uwzględnieniem kredytów walutowych
Szkolenie odbędzie się 13 września 2017 roku w Gdyni i skierowane jest do przedsiębiorców i konsumentów. Podczas szkolenia omawiane będą przykłady niedozwolonych postanowień, w tym w umowach kredytowych, zwłaszcza w
kontekście tzw. „kredytów walutowych”. Podczas spotkania omówione zostaną równie
ż
 orzeczenia sądów w tym zakresie.
 
 

 

 

 
Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza na kolejne seminarium z cyklu „Export Professionals” organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. 
 
Drugie seminarium - Strategia ekspozycji na rynkach zagranicznych
i zagadnienia marketingowe dóbr konsumpcyjnych
 - odbędzie się w dniach 25 - 26 sierpnia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. 
 
 

 

 
 

 

Jak zagrać w europejskiej Lidze Mistrzów innowacji? - część 2

 
W 2017 Komisja Europejska roku zwiększyła ilość środków na innowacje o dodatkowe 50 mln euro, przez co całkowita kwota do dyspozycji europejskich przedsiębiorców wynosi aż 480 mln euro. Pomimo rosnącej puli środków, zdobycie grantu wciąż nie należy do łatwych i stąd SME Instrument w ramach Horyzont 2020 nazywany jest europejską „Ligą Mistrzów” innowacji.
 
 
Co zatem należy zrobić, aby zwiększyć szanse na zdobycie grantu?
 
 

 

Jak zagrać w europejskiej Lidze Mistrzów innowacji? - część 1

 
W 2017 Komisja Europejska roku zwiększyła ilość środków na innowacje
o dodatkowe 50 mln euro, przez co całkowita kwota do dyspozycji europejskich przedsiębiorców wynosi aż 480 mln euro. Pomimo rosnącej puli środków, zdobycie grantu wciąż nie należy do łatwych i stąd SME Instrument w ramach Horyzont 2020 nazywany jest europejską „Ligą Mistrzów” innowacji.
 
 
Dlaczego tak się dzieje? Czy warto próbować?  
 
 
 

 

Szkolenia z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego dla przedsiębiorców

 
W imieniu Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej i M. Mazurek
i Partnerzy prawniczej spółki komandytowej serdecznie zapraszamy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw do skorzystania ze specjalnej oferty szkoleń w zakresie Partnerstwa Publiczno - Prywatnego (PPP). Szkolenia odbywają się w ramach projektu partnerskiego „PPP dla MMŚP” w okresie od września 2016 r. do grudnia 2017 r.
 

 

Czy Twoja firma jest gotowa na innowacje? Sprawdź z nami jej potencjał i skorzystaj z Innovation Health Check!

 
Chcesz profesjonalnie zarządzać innowacjami i tym samym zwiększyć prawdopodobieństwo swojego biznesowego sukcesu?

 

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Enterprise Ireland zaprasza firmy MŚP z województwa pomorskiego do bezpłatnego skorzystania z audytu innowacji -Innovation Health Check.

 

 
 

 

EXPORT PROFESSIONALS - cykl seminariów pro-eksportowych dla pomorskich przedsiębiorców już od czerwca

 
Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w organizowanym w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy cyklu seminariów „Export Professionals”, czyli praktycznym programie podnoszenia kompetencji eksportowych pomorskich przedsiębiorców.
 
Program „Export Professionals” to szansa na zdobycie wiedzy i kontaktów, dzięki którym będziesz podejmować jeszcze trafniejsze decyzje pro-eksportowe, a tym samym biznesowe.
 
 
 

 

REACH 2018 - obowiązek rejestracji substancji przez przedsiębiorców

 
Przedsiębiorco! Działasz w branży chemicznej? Produkujesz lub importujesz substancje do 100 ton rocznie? Czy wiesz, że po 1 czerwca 2018 r. bez dokonania rejestracji substancji nie będziesz mógł kontynuować swojej działalności?
Zachęcamy do zapoznania się z procesem rejestracji krok po kroku na na stronie Europejskiej Agencji Chemikaliów - European Chemicals Agency (ECHA)
.
Masz wątpliwości? Zapraszamy na konsultacje z naszymi ekspertami w pomorskim ośrodku sieci Enterprise Europe Network
 przy naszym Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość. 
 
 

 

Młodzi programiści na podbój rynku pracy! - szkolenia, staże i praca dla uczestników projektu

 
Projekt Młodzi programiści  na podbój rynku pracy! skierowany jest do osób biernych zawodowo w wieku 15-29 lat, w tym osób z niepełnosprawnością, z woj. pomorskiego. Oferta dla uczestników projektu obejmuje m.in.: szkolenie przygotowujące do egzaminu zewnętrznego 1Z0-803 warunkującego uzyskanie Certyfikatu Oracle Certified Associate Java SE 7 Programmer, stypendia, doradztwo zawodowe oraz płatne staże.
 
Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość" jest liderem projektu. 
 
 
UWAGA! - rekrutacja do I tury projektu została przedłużona do 18.03.2017 r.
 
 

 

Nowy zawód i lepsza praca dla uczestników projektu aktywizacji zawodowej

 
W ramach prowadzonego projektu aktywizacji zawodowej Nowy Zawód - Lepsza Praca, oferujemy: warsztaty poszukiwania pracy, doradztwo indywidualne, certyfikowane kursy zawodowe oraz płatne staże.
 
Oferta jest adresowana do osób 30+ z terenu woj. pomorskiego, które pozostają bez pracy lub są bierne zawodowo. 
 
 
Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość" jest liderem projektu.
 
 
 
 

 

Dotacje dla przedsiębiorców na projekty B+R

 
Ogłoszono konkurs, w którym ze środków europejskich będą mogły skorzystać firmy, partnerstwa firm lub firm z organizacjami oraz jednostki naukowe we współpracy z przedsiębiorstwami. W ramach Poddziałania 1.1.1 ,,Ekspansja przez innowacje – wsparcie dotacyjne” RPO WP można zdobyć fundusze na realizację projektów badawczo-rozwojowych oraz na tworzenie i rozwój infrastruktury B+R przedsiębiorstw.
 
 
 

 

 

Certyfikowane umiejętności dla uczestników projektu Język i komputer - mówię i rozumiem

 
W ramach projektu Język obcy i komputer - mówię i rozumiem uczestnicy projektu biorą udział w kursach przygotowujących do egzaminu ECDL Profile w ramach DIGCOMP 6 w obszarze: Informacja, Komunikacja, Tworzenie treści.
 
Kursy realizowane są przez doświadczonych trenerów, a w programie aż 84 h m.in. pracy z komputerem, w sieci, przetwarzania tekstów i arkusze kalkulacyjne. W rekrutacji preferowane będą osoby 50+ zamieszkujące słabo zaludnione obszary wiejskie na terenie powiatu konińskiego.
 
 
 

 

Pomorzanki w Biznesie - II nabór wniosków

 
Agencja Rozwoju Pomorza S.A. poinformowała, że 16 sierpnia 2017 roku ruszy kolejny nabór wniosków na założenie własnej działalności gospodarczej dla niepracujących pań, które ukończyły 30 rok życia. Każda uczestniczka może ubiegać się o maksymalnie 23.000 zł (średnio 18.400 zł) dotacji inwestycyjnej oraz wsparcie na bieżącą działalność o średniej wysokości 1.440 zł miesięcznie, przez maksymalnie 12 miesięcy. 
 
 
 

 

 

Rekrutacja na stanowisko PSYCHOLOG (umowa zlecenie)

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” Oddział Terenowy w Gdańsku informuje o rekrutacji prowadzonej na stanowisko – PSYCHOLOG (umowa zlecenie). ZAKRES OBOWIĄZKÓW obejmuje m.in. przeprowadzanie poradnictwa psychologicznego w przewidywanym wymiarze 33 h dla uczestników projektów „System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gdańsku”, Działanie 06.01 i 06.02 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.   
 


Szansa dla młodych na podbój elbląskiego rynku pracy!


Trwa projekt Młodzi na podbój elbląskiego rynku pracy!, którego uczestnicy biorą udział m.in. w warsztatach, certyfikowanych kursach zawodowych i stażach. Oferta jest adresowana do osób bezrobotnych lub biernych zawodowo w wieku 15-29 lat z obszaru subregionu elbląskiego. 

 
 

 

 

Podkręć swój biznes - skorzystaj z coachingu grupowego Action Learning i ucz się przez działanie

 
Chcesz odkryć w sobie wszystkie potrzebne zasoby, by realizować swoje cele? Szukasz przestrzeni na wypracowanie skutecznego planu działania i zyskania odwagi w realizacji nowych zamierzeń? 
 
Zapraszamy na grupowe spotkania coachingowe metodą Action Learning, dzięki którym odkryjesz i wykorzystasz wewnętrzne zasoby, predyspozycje, talenty i umiejętności, żeby aktywniej i odważniej działać, rozwijać siebie i swój biznes.
 
 
 

 

BIZNES COACHING dla właścicieli małych firm

 
Chcesz zwiększyć dochody, zdynamizować rozwój swojego przedsiębiorstwa i sprostać nowym wyzwaniom stojącym przed Tobą i Twoim biznesem? Skorzystaj z nowoczesnej metody rozwoju - Biznes Coaching. Wesprzemy Cię w zwiększaniu efektywności i skuteczności w zarządzaniu, pomożemy znaleźć i wprowadzić najlepsze rozwiązania - zgodne z potrzebami Twoimi i Twojej firmy.
 
Umów się na bezpłatną sesję wprowadzającą i sprawdź!   
 
 

 

Pomorski Broker Eksportowy - nowy projekt i wsparcie dla pomorskich przedsiębiorców do 2023

 
W lipcu br. Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" rozpoczęło realizację partnerskiego projektu Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim.
 
Przedsięwzięcie ma wartość 84,07 mln zł, w tym 64,07 mln zł wsparcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. To wieloletni projekt, którego zakończenie planowane jest na czerwiec 2023 roku. W ramach projektu powstanie system wsparcia eksportu pomorskich małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki zaangażowanym środkom 600 pomorskich firm wzmocni pozycję proeksportową, a 1200 pomorskich przedsiębiorców zwiększy swój potencjał eksportowy.
 
 

 

PRO-Model - model biznesowy skrojony na miarę Twoich potrzeb

 

Masz pomysł na biznes? Przyjdź i sprawdź go z nami! 

 

Zapraszamy do skorzystania z nowoczesnej usługi opracowanej przez ekspertów pomorskiego ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" i Uniwersytetu Gdańskiego dla start-upów i firm MŚP, dzięki której przedsiębiorcy otrzymują kompleksowe doradztwo w zakresie tworzenia i oceny modeli biznesowych.  

 
 

 

 

Sprawdź innowacyjność swojej firmy i dowiedz się, jak ją poprawić - ocena IMP3rove

Szukasz nowych dróg rozwoju swojej firmy, w tym sposobów na zaistnienie na rynkach zagranicznych? Skorzystaj z narzędzia IMP3rove, które pozwala ocenić poziom innowacyjności w firmie. W ramach kompleksowej usługi IMP3rove konsultanci pomorskiego ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" doradzają również w zakresie optymalnych działań usprawniających.

 

 


Jesteś przedsiębiorcą? Planujesz, a może już opracowujesz innowacyjne produkty, technologie procesy lub usługi, które chcesz skomercjalizować? Przyjdź do pomorskiego ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" i dowiedz się, jak skorzystać z możliwości dofinansowania w ramach Instrumentu MŚP w Programie Ramowym Horyzont 2020.
 
   

Powierz nam księgowość i zajmij się tylko tym, co najważniejsze

 

Teraz możesz skupić się nad tym, co najważniejsze - prowadzeniu własnej firmy. Resztą - zajmiemy się my: dopilnujemy terminów, rozliczeń, będziemy reprezentować Twoją firmę przed urzędami, pomożemy Ci pozyskać i rozliczyć dotacje unijne.

Sprawdź ofertę biura rachunkowego przy naszym Stowarzyszeniu. 

 
 

 

 

Obsługa firm w zakresie BHP, PPOZ oraz pierwszej pomocy

 

Czy wiesz, że zatrudniając nawet jednego pracownika podlegasz obowiązkom związanym z wymogami BHP? Czy wiesz, jak je spełnić?

 

Zadzwoń, przyjdź lub napisz - pomożemy Ci uporać się ze wszystkimi wymogami szybko, sprawnie i niedrogo.

 
 

 

 

Zdobądź dofinansowanie ZUS na poprawę bezpieczeństwa w firmie

 

Od 2015 roku firmy będące płatnikami składek ZUS mogą korzystać ze środków na działania mające na celu utrzymanie zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej. Doradcy naszego Stowarzyszenia pomagają opracować wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dzięki czemu można uzyskać nawet do 90% dofinansowania.

Więcej >>
 
 

 

 

Szkoła dla eksportera - IV edycja

 

„Szkoła dla Eksportera” to cykl wykładów online i rzetelna wiedza adresowana do oświadczonych i początkujących eksporterów i osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej za granicą. Z internetowych wykładów przygotowanych przez ośrodek Enterprise Europe Network przy PARPskorzystało dotychczas niemal 130 tys. internautów. Polecamy! 

 
 

 

Erasmus dla młodych przedsiębiorców

 

Jesteś młodym przedsiębiorcą, chcesz zdobyć międzynarodowe doświadczenie, by rozwijać swoją firmę? Weź udział w siódmej edycji Erasmus for Young Entrepreneurs!
Erasmus dla młodych przedsiębiorców to finansowany przez Komisję Europejską w Polsce transgraniczny program wymiany, dający przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach Unii Europejskiej.

 
 

 

Ćwierkamy o międzynarodowej przedsiębiorczości - #EEN na Twitterze

Chcesz być na bieżąco z międzynarodowymi innowacjami i trendami w biznesie? Szukasz najnowszych informacji o projektach, dotacjach i unijnym wsparciu dla firm? A może interesują Cię możliwości nawiązania międzynarodowej współpracy handlowej?

Wszystko to znajdziesz, śledząc ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" na Twitterze - @EEN_Polska. 

 
 

 

Stowarzyszenie ,,Wolna Przedsiębiorczość" na LinkedIn

 


Masz profil zawodowy na LinkedIn? Możesz tam śledzić nasze Stowarzyszenie ,,Wolna Przedsiębiorczość" - Association Free Entrepreneurship. 

 

Poleć nas w największej międzynarodowej profesjonalnej sieci kontaktów zawodowo-biznesowych i bądź na bieżąco z przedsiębiorczością również na LinkedIn.

 


Polub nas i uwolnij swoją przedsiębiorczość na Facebooku

Zachęcamy do śledzenia profilu Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość” na Facebooku – 
Uwolnij swoją przedsiębiorczość – gdzie zapraszamy na szkolenia, polecamy ciekawe wydarzenia w regionie i inspirujemy informacjami z zakresu szeroko pojętej przedsiębiorczości. 

Dołącz do nas na Facebooku >>

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" Partnerem SIR

 

Jest nam miło poinformować, że Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" zostało Partnerem Sieci na rzecz rozwoju innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR).

Więcej informacji o inicjatywie i zasadach jej funkcjonowania można znaleźć na stronie internetowej Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz na profilu facebookowym SIR

.  

Więcej >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright by Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość