Coffitivity #17

  

Co?

Coffitivity to spotkania dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych, gotowych na inspirujący networking przy dobrej kawie.

Tematem listopadowego Coffitivity #17 będzie: Pokonać przepaść, czyli jak budować firmy a nie startupy. 

Cykl organizuje Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” - Centrum Przedsiębiorczości w Sopocie przy współpracy z Miastem Sopot.

Dlaczego warto?

Polska zachwyciła się startupami. Nie jest to jednak tylko nasza krajowa specyfika, bo pod niemal każdą szerokością geograficzną promuje się taki model, a wizja własnego startupu wydaje się „najseksowniejszą” formą zarabiania na życie. Zauroczeni historiami amerykańskich jednorożców, które z jednoosobowej firmy w garażu rodziców wyrosły na ogromne korporacje warte miliardy dolarów, z niecierpliwością wyczekujemy pierwszego polskiego sukcesu na miarę „american dream”. Wydaje się, że nie jest to już kwestia „czy”, a jedynie pytanie „kiedy?”.
 
Jednak budowa dużej firmy o stabilnej międzynarodowej pozycji nie jest projektem, który da się zrobić w pół roku, czy  przy okazji udanego pitchu na modnej konferencji. To mozolny i długotrwały proces wymagający talentu menedżerskiego i ogromnej nieustępliwości. Miarą sukcesu staje się więc nie samo założenie własnej firmy, ale umiejętność systematycznego, organicznego rozwoju jej skali. 

Na listopadowym Coffitivity gość specjalny – Piotr Grodzki, prezes i współzałożyciel spółki Speednet, mentor biznesowy, który sprowadził do Polski cykl Washington Business Week – opowie o historii pokonywania przepaści, czyli  przechodzenia od startupu do 100-osobowej firmy eksportującej swe usługi do 11 krajów. Podczas spotkania nie tylko zdradzi swoją receptę na skalowalność biznesu, ale spróbuje też przekonać, że myśląc o działalności na własny rachunek, warto skupić na budowaniu relacji z klientem, a nie pogoni za inwestorem. 
 
Gwarantujemy inspirację i networkingową atmosferę przy kawie i słodkim „co nieco”. Tym razem spotkanie odbędzie się w nowych wnętrzach SOPOT Centrum - Restauracji Sphinx przy Hotelu MOLO.

 

Program spotkania

 18:00    Coffitivity #17 intro

18:15   Piotr Grodzki o pokonywaniu przepaści, czyli budowaniu firmy, a nie startupu 

od 19:00     Networking 
 

Warto pamiętać o zabraniu wizytówek - wśród uczestników spotkania rozlosujemy niespodziankę. 

 

Gość specjalny:

Piotr Grodzki - doświadczony manager, od 16 lat prowadzi Speednet sp. z o.o., wiodący na pomorskim rynku IT podmiot, będący częścią grupy EUVIC zatrudniającej w Polsce już ponad 1200 inżynierów. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, współtwórca i mentor polskiej edycji programu Washington Business Week, propagator przedsiębiorczości, którą próbuje zaszczepić wśród pomorskich licealistów i studentów. 

 

O Coffitivity:

Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez nasze Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” - Centrum Przedsiębiorczości w Sopocie przy współpracy z  

Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania nowych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie. | facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc/events  

 

Kiedy i gdzie?

23 listopada (środa), godz. 18:00

SOPOT Centrum - Restauracja Sphinx, ul. Podjazd 6 (wejście przez lobby Hotelu MOLO), Sopot

 

Rejestracja: 

Wstęp wolny, aby wziąć udział w Coffitivity #17 należy zarejestrować się na: http://coffitivity17.evenea.pl

Do wydarzenia można również dołączyć na Facebookuwww.facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc/events

 

Uwaga: W trakcie spotkania będzie sporządzana dokumentacja fotograficzna. Biorąc udział w spotkaniu uczestnik wyraża zgodę na nieodpłatne i nieograniczone w czasie upublicznianie swojego wizerunku na zdjęciach i filmach zrealizowanych podczas wydarzenia na potrzeby działań promocyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”. Jeśli nie życzysz sobie być widocznym/ą na zdjęciach, zgłosić to na miejscu przy potwierdzeniu rejestracji. 

  

Kontakt: 

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość": Magdalena Żółkiewicz, e-mail: magdalena.zolkiewicz@swp.gda.pl. 

Copyright by Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość