Coffitivity #7

 

Co?

Cykl Coffitivity jest adresowany do kreatywnych ludzi, miłośników dobrej kawy i inspirującego networkingu. Coffitivity #7 odbędzie się pod hasłem: „To są roboty, których szukacie albo jak skonstruować fajny biznes". Wydarzenie jak zawsze organizuje Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot.

Dlaczego warto?

Obecnie panuje przekonanie, że w dobie pędzącego rozwoju innowacji i nowych technologii, nastały ciężki czasy dla artystów i humanistów. Nie oznacza to jednak, że zainteresowania czy predyspozycje artystyczne i techniczne muszą się wzajemnie wykluczać i za nic nie da się ich połączyć. Gdyby tak się zastanowić, to programowanie, choć różni się tworzywem i narzędziami, jest formą majsterkowania. To właśnie połączenie wyczucia estetycznego i zmysłu artystycznego z umiejętnościami programistycznymi i zdolnościami technicznymi umożliwia realizację kreatywnych pomysłów i najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych. 
Podczas najbliższego Coffitivity gość specjalny – Maciej Wojnicki – opowie o tym jak, będąc programistą, konstruktorem, rzemieślnikiem i muzykiem jednocześnie, wykorzystuje kompetencje techniczne i artystyczne tworząc m.in. „roboty dla humanistów”. Zdradzi, w jaki sposób w swoich projektach łączy świat cyfrowy z analogowym i „co robiłby Adam Słodowy, gdyby miał dostęp do internetu”.

Jak zwykle gwarantujemy sprzyjającą networkingowi atmosferę, dobrą kawę i pyszne „co nieco” – tym razem w gościnnych progach Capuccino Café w Sopocie. Warto pamiętać o zabraniu wizytówek – wśród uczestników spotkania rozlosujemy niespodziankę.

Program spotkania

18:00        Coffitivity intro
18:15        Maciej Wojnicki o „robotach dla humanistów” i fajnym pomyśle na biznes
od 19:00  Networking przy małym „co nieco”

Gość specjalny:

Maciej Wojnicki – projektant, konstruktor, programista audio/video, skrzypek, kompozytor, założyciel studia „O” specjalizującego się w tworzeniu interaktywnych instalacji multimedialnych. Prowadzi warsztaty programowania interaktywnych multimediów, konstruuje instrumenty muzyczne. Jest współzałożycielem pierwszego w Polsce Fab Labu (Trójmiasto), czyli otwartej pracowni szybkiego prototypowania i cyfrowej fabrykacji, zrzeszonej w międzynarodowej sieci podobnych instytucji. Od 2014 roku zaangażowany głównie w tworzenie i rozwój projektu Lo Fi Robot, będącego edukacyjnym systemem do konstruowania robotów i nauki podstaw programowania i nauk technicznych (mechaniki, elektroniki, matematyki, fizyki).

O Coffitivity:

Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" przy współpracy z Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania ciekawych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity, to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie.

facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc/events

Kiedy i gdzie?

28 października 2015 r. (środa), godz. 18:00
Capuccino Café,

ul. Zamkowa Góra 25, Sopot

Zgłoszenia i kontakt

Wstęp wolny, aby wziąć udział w Coffitivity #7 należy zarejestrować się na: www.coffitivity7.eventbrite.com

Do wydarzenia można również dołączyć na facebooku: https://www.facebook.com/events/408078222714767/

Śledź nas na: www.facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc

Uwaga: W trakcie spotkania będzie sporządzana dokumentacja fotograficzna. Biorąc udział w spotkaniu uczestnik wyraża zgodę na nieodpłatne i nieograniczone w czasie upublicznianie swojego wizerunku na zdjęciach i filmach zrealizowanych podczas wydarzenia na potrzeby działań promocyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”. Jeśli nie życzysz sobie być widocznym/ą na zdjęciach, zgłosić to na miejscu przy potwierdzeniu rejestracji.

Copyright by Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość