Coffitivity #10

 

Co?

Coffitivity to cykl adresowany do osób kreatywnych i przedsiębiorczych, gotowych na inspirujący networking przy dobrej kawie.

Pierwsze w tym roku Coffitivity #10 odbędzie się pod hasłem: Go Carrots, czyli jak zbudować markę o międzynarodowym zasięgu. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot.

Dlaczego warto?

Choć nie tak dawno serwis BBC donosił o wynikach badań amerykańskich naukowców udowadniających, że kobiety są lepszymi programistami, to według danych europejskich w środowisku kodujących stanowią one zaledwie 9%. Stosunkowo niski odsetek pań w profesjonalnym środowisku IT potwierdza również poziom zatrudnienia w międzynarodowych korporacjach branżowych jak Facebook i Google, gdzie w ubiegłym roku w grupie pracowników wsparcia technicznego było ich odpowiednio 16% i 18%. Tymczasem programowanie to język przyszłości i kompetencja, którą warto rozwijać, zarówno z myślą o rozwoju zawodowym jak i hobbystycznie. 

Jak zatem przyciągnąć dziewczyny do IT i zachęcić je do nauki kodowania? W jaki sposób można je wspierać, motywować i pokazywać im możliwości rozwoju i zatrudnienia w świecie nowych technologii? 
 
Na pierwszym w tym roku Coffitivity, gość specjalny – Kamila Sidor, współzałożycielka organizacji Geek Girls Carrots działającej na rzecz kobiet w IT – podzieli się historią pomysłu na warsztaty programistyczne dla dziewczyn, który przerodził się w społecznie odpowiedzialną markę z misją realizowaną przez blisko 30 000 osób w 13 krajach i 31 miastach. Opowie też jak, organizując spotkania barcampowe i zajęcia nauki programowania, można budować wzorce do naśladowania i sprawiać, że dziewczynki marzą już nie tylko o karierach modelek i aktorek, ale o tym, by być programistkami i zakładać start-upy.    
 

Jak zawsze gwarantujemy networkingową atmosferę przy dobrej kawie i małym „co nieco” – tym razem w nowoczesnej przestrzeni galerii kultury multimedialnej - Sopoteka, w nowym kompleksie dworcowym oczywiście w Sopocie.

 

Program spotkania

18:00       Coffitivity intro

18:15       Kamila Sidro o budowaniu międzynarodowej marki i społecznie odpowiedzialnych projektach

od 19:00  Networking

Warto pamiętać o zabraniu wizytówek, bo wśród uczestników spotkania rozlosowana zostanie niespodzianka. 

Gość specjalny:

Kamila Sidor – przedsiębiorca społeczny, mówczyni, współtwórczyni globalnej społeczności Geek Girls Carrots i trenerka przemawiania publicznego w Speaking Carrots. W 2011 została inwestorem w startupie technologicznym Motivapps. Trzy lata później wybrano ją do grupy 25 młodych liderów przez magazyn „Teraz Polska” i znalazła się na liście liderów innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej – „New Europe 100”. Po godzinach uprawia jogę, medytuje, czyta książki i podróżuje.

O Coffitivity:

Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania nowych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity, to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie.

facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc/events

Kiedy i gdzie?

9 marca (środa), godz. 18:00
SOPOTEKA - galeria kultury multimedialnej, ul. Tadeusza Kościuski 14, Sopot

Rejestracja: 

Wstęp wolny, aby wziąć udział w Coffitivity #10 należy zarejestrować się na: www.coffitivity10.eventbrite.com  

Do wydarzenia można również dołączyć na Facebookuwww.facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc/events 

Śledź nas na: www.facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc

 

Uwaga: W trakcie spotkania będzie sporządzana dokumentacja fotograficzna. Biorąc udział w spotkaniu uczestnik wyraża zgodę na nieodpłatne i nieograniczone w czasie upublicznianie swojego wizerunku na zdjęciach i filmach zrealizowanych podczas wydarzenia na potrzeby działań promocyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”. Jeśli nie życzysz sobie być widocznym/ą na zdjęciach, zgłosić to na miejscu przy potwierdzeniu rejestracji. 

 

Kontakt: 

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość": Magdalena Żółkiewicz, e-mail: magdalena.zolkiewicz@swp.gda.pl. 

 

Copyright by Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość