Coffitivity #11

 

Co?

Coffitivity to cykl adresowany do osób kreatywnych i przedsiębiorczych, gotowych na inspirujący networking przy dobrej kawie.

Tematem przewodnim kwietniowego Coffitivity #11 odbędzie się pod hasłem: Startup - prosta historia? Tak, tyle że nie….

Wydarzenie jak zawsze organizuje Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” przy współpracy z Miastem Sopot.

Dlaczego warto?

Od kilku lat scena startupowa prężnie się rozwija również w Polsce. Według ubiegłorocznych szacunków Fundacji Startup Poland w naszym kraju działa blisko 2500 startupów. Na początku marca polski rząd zapowiedział powołanie największego w Europie Środkowo-Wschodniej Funduszu Funduszy z początkowym budżetem ok. 500 mln zł na rozwój innowacyjności i startupów. Wystarczy masz pomysł na biznes, a warunki są idealne, żeby go rozkręcać. Tylko skoro to takie proste, dlaczego 4 na 5 start-upów upada, a według danych amerykańskich danych statystycznych tylko 60% funkcjonuje dłużej niż 3 lata, a kolejne 35% utrzymuje się na rynku przez 10. 
 
Dlaczego dobry pomysł i entuzjazm to za mało, żeby odnieść sukces? Jak przyciągnąć najbardziej kreatywnych współpracowników i inwestorów? Co zrobić, żeby znaleźć się wśród tych nielicznych, którym się uda?

Na kwietniowym Coffitivity, gość specjalny – Agnieszka Oleszczuk-Widawska, współtwórczyni Evenea.pl – opowie o tym, jak to się stało, że powstała Evenea i jak robić startupy, żeby wyszły. Podpowie, na co zwrócić uwagę, planując własny biznes i dlaczego w startupowaniu nie warto poprzestawać na jednym projekcie. 
 

Jak zawsze gwarantujemy inspirację i networkingową atmosferę przy dobrej kawie i małym „co nieco” – tym razem w wakacyjnych wnętrzach Restauracji Mesa, oczywiście w Sopocie.

 

Program spotkania

18:00       Coffitivity #11 intro

18:15       Agnieszka Oleszczuk-Widawska o nie takiej prostej historii startupowania

od 19:00  Networking

Warto pamiętać o zabraniu wizytówek, bo wśród uczestników spotkania rozlosowana zostanie niespodzianka. 

Gość specjalny:

Agnieszka Oleszczuk-Widawska – współtwórca systemu rejestracji uczestników i sprzedaży biletów on-line Evenea.pl, który został nagrodzony m.in. statuetką Aulera 2011. Od  września 2012 do końca 2013 Dyrektor największego na świecie akceleratora z Doliny Krzemowej – Founder Institute Warsaw. Współorganizator spotkań branży IT LubCamp, Aula Polska Lublin oraz Startup Weekend Lublin. Obecnie pracuje nad swoim nowym projektem IT SPA, rozwijającym umiejętności IT Kobiet. Ambasador Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter. Wykładowca, panelista i trener umiejętności miękkich z kilkuletnim doświadczeniem.

O Coffitivity:

Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”przy współpracy z Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania nowych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity, to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie.

facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc/events

Kiedy i gdzie?

13 kwietnia (środa), godz. 18:00
RESTAURACJ
A MESA, ul. Hestii 3, Sopot  

Rejestracja: 

Wstęp wolny, aby wziąć udział w Coffitivity #11 należy zarejestrować się na: http://coffitivity11.evenea.pl

Do wydarzenia można również dołączyć na Facebookuwww.facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc/events 

Śledź nas na: 

www.facebook.com/UwolnijSwojaPrzedsiebiorczosc

 

Uwaga: W trakcie spotkania będzie sporządzana dokumentacja fotograficzna. Biorąc udział w spotkaniu uczestnik wyraża zgodę na nieodpłatne i nieograniczone w czasie upublicznianie swojego wizerunku na zdjęciach i filmach zrealizowanych podczas wydarzenia na potrzeby działań promocyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”. Jeśli nie życzysz sobie być widocznym/ą na zdjęciach, zgłosić to na miejscu przy potwierdzeniu rejestracji. 

 

Kontakt: 

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość": Magdalena Żółkiewicz, e-mail: magdalena.zolkiewicz@swp.gda.pl. 

 

 

Copyright by Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość