Kampania promocyjna programu Horyzont 2020 w województwie pomorskim #PomorskiHoryzont obszar: otwarte społeczeństwa

Dobiega końca nasz cykl #Pomorski Horyzont. W ciągu 7 lat realizacji Programu na Pomorzu zrealizowano ponad 160 projektów o wartości przekraczającej 200 mln zł. W pięciu odcinkach zaprezentowaliśmy projekty związane z medycyną, zaawansowanymi technologiami, ochroną środowiska i transportem.

Dziś zapraszamy na ostatni już odcinek, w którym zaprezentujemy dwa projekty związane ze społeczeństwem obywatelskim, demokracją i równym traktowaniem. Oba te projekty realizowane są przez Uniwersytet Gdański.

Pierwszym z nich jest EUARENAS czyli miasta jako areny politycznych innowacji wspierających rozwój demokracji deliberatywnej i partycypacyjnej. Drugi projekt to MINDTHEGEPS związany z tzw. społeczeństwem otwartym. Dotyczy on zmian w funkcjonowaniu instytucji poprzez wdrożenie Planu Równego Traktowania Kobiet i Mężczyzn. W ramach tego projektu, na Uniwersytecie Gdańskim powołany zostanie m.in. rzecznik ds. równego traktowania.

Partnerami zaangażowanymi w przygotowanie kampanii są w szczególności: Agencja Rozwoju Pomorza, Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość, Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE przy Politechnice Gdańskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Stowarzyszenie  „Pomorskie w UE” / Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli.

Film dostępny jest tutaj:

Za: https://programymiedzynarodowe.pomorskie.eu/-/kampania-promocyjna-programu-h2020-w-woj-pomorskim-pomorskihoryzont-obszar-otwarte-spoleczenstwa