Pomorski Broker Eksportowy: webinar„E-commerce – zagadnienia prawne i handlowe rynku francuskiego”, 29 września 2021 r.

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” Oddział Terenowy w Gdańsku zaprasza na bezpłatne seminarium online przygotowane z myślą o przedsiębiorcach z branży e-commerce, którzy planują rozwijać działalność na rynku francuskim, a także wszystkich zainteresowanych prawami konsumenta, organizacją logistyki i business modelami praktykowanymi we Francji. Uczestnicy zdobędą wiedzę m.in. z zakresu zagadnień prawnych, pojęć dotyczących handlu elektronicznego, obowiązków ciążących na sprzedawcy i praw kupujących. Dowiedzą się również jakie kanały promocji i rozwiązania techniczne są stosowane z sukcesem w sprzedaży on-line we Francji.

Spotkanie poprowadzą:

Agnieszka Bonnefoy – jako ekspert handlu zagranicznego, market intelligence i strategii digital, w odpowiedzi na potrzeby polskich firm dokonuje analizy rynku, pomaga w nawiązywaniu kontaktów biznesowych i wspiera rozwój firmy w internacjonalizacji poprzez rozwój sprzedaży online i promocję kanałami digital.
Posiada 15 letnie doświadczenie nabyte we Francji w międzynarodowych korporacjach (APERAM stainless steel, ARCELORMITTAL). Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego i Université Paris X.

Marta Bledniak, L.L.M.
– adwokat przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Tuluzie we Francji oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu oraz Okręgowej Izbie Adwokackiej w Monachium; właścicielka kancelarii prawnej specjalizująca się w międzynarodowym obrocie gospodarczym oraz francuskim i europejskim prawie pracy; obsługuje polskie, francuskie i niemieckie przedsiębiorstwa w zakresie prawa francuskiego. Członek wspierający Europejskiego Instytutu Mobilności Pracy w Krakowie. Członek komisji egzaminacyjnej do spraw aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Tuluzie. Posiada biura w Tuluzie, we Wrocławiu i w Monachium.

Harmonogram spotkania 29 września 2021 r.

11:30-12:10Aspekty prawne
1. Podstawowe pojęcia z zakresu handlu elektronicznego, które powinien znać każdy e – przedsiębiorca (przedwstępne obowiązki informacyjne, CNIL, RGPD).
2. Prawo konsumenckie – najważniejsze klauzule.
3. Regulamin sklepu internetowego.
4. Proces składania zamówienia przy sprzedaży online (zawarcie umowy, akceptacja, zaplata, potwierdzenie zamówienia, archiwizacja, gwarancje, dostawa, odstąpienie od umowy, mediacja).
5. Przykłady klauzul niedozwolonych.
6. Ochrona danych osobowych.
12:10-12:50Aspekty handlowe
1. Środowisko, volumen I tendencje w e-commerce.
2. Jaki model biznesowy wybrać (marketplace, abonament/box, dropshipping etc.)?
3. Jak zdefiniować swoją strategię marketingową?
4. Jakie metody dostawy wybrać?
5. Jak zarządzać stokiem lokalnie?
6. Wybór rozwiązań technicznych?
12.50Sesja pytań i odpowiedzi

Gdzie i kiedy?

Seminarium rozpocznie się o godzinie 11.30 dnia 29 września 2021 r. na platformie online. Dane do logowania zostaną wysłane do uczestników w dniu wydarzenia po wcześniejszej rejestracji na stronie https://brokereksportowy.pl/aktualnosci-glowne/seminarium-e-commerce-zagadnienia-prawne-i-handlowe-rynku-francuskiego/

Kontakt:

Donata Strycharczyk