Seminarium on-line: „Rynek francuski szansą dla polskich firm”, 9 grudnia 2020 r.

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” Odział Terenowy w Gdańsku zaprasza na bezpłatne seminarium on-line dotyczące możliwości eksportowych na rynek francuski. Spotkanie skierowane jest do mikro, małym i średnich przedsiębiorców z województwa pomorskiego rozpoczynających działania eksportowe, jak również do doświadczonych eksporterów, którzy chcą budować relacje biznesowe i rozwijać sprzedaż we Francji. Dodatkowo firmy z branży budowlanej, meblarskiej, morskiej oraz świadczące usługi dla tych sektorów, będą mogły zdobyć wiedzę na temat możliwości, jaki daje im rynek francuski w nadchodzących latach.

>>> Zapisy <<<

Spotkanie poprowadzą:

Agnieszka Bonnefoy – właścicielka firmy Bonnefoy Consulting, posiada 15-letnie doświadczenie w handlu zagranicznym nabyte we Francji w międzynarodowych korporacjach. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego i Université Paris X. – Master 2 Affaires Internationales & Négociation interculturelle. Jako ekspert handlu zagranicznego, web-marketing i market intelligence posiada doświadczenie w negocjacjach, realizowaniu transakcji międzynarodowych i zarządzaniu ryzykiem na rynkach eksportowych. Specjalizuje się w przemyśle branżowym na rynku francuskim.

Aldona Długokięcka-Kałuża – Od 17 lat zajmuje się obsługą administracyjna i consultingowa w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej we Francji oraz w zakresie relacji handlowych pomiędzy klientami polsko-francuskimi. Od 15 lat współpracuje z francuskim centrum biznesu SL Dom z siedzibą w Tuluzie na południu Francji (obsługą prawna, administracyjna, księgowa i doradztwo dla firm). Wybrana Wybitną Polką we Francji w kategorii „Młody Polak” w Konkursie Fundacji Teraz Polska 2014. Odznaczona złotym krzyżem zasługi za działalność polonijną przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Od stycznia 2020r. jest przedstawicielem regionalnym Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej w Trójmieście.

Beata Koniarska – ekspert w zarządzaniu projektami i sprzedażą na rynkach międzynarodowych. Właściciel firmy bConnect będącej wyłącznym przedstawicielem Grupy VirtualExpo na Polskę oraz serwisu drukarskiego PRINT SHAKER – PRINT & GRAPHIC DESIGN. Pełnomocnik Zarządu Pracodawców Pomorza ds. Kontaktów Międzynarodowych.

Harmonogram spotkania – 09.12.2020 r. (9.30 – 12.20)

09:30-09:35Powitanie uczestników
09:35-10:151. Aktualna sytuacja we Francji i jej wpływ na możliwości biznesowe dla polskich przedsiębiorców

2. Jak skutecznie dotrzeć do klienta francuskiego w czasie pandemii: Prezentacja internetowych platform sprzedażowych dla rynku B2B.

(Beata Koniarska – ekspert ds. rynku francuskiego,  przedstawiciel francuskiej grupy Virtual-Expo)
10:15-11:00Jak rozwijać działalność na rynku francuskim:
Pierwsze kroki w biznesie we Francji/z Francuzami:
– wybór doradców i konsultantów
– instytucje wspomagające / Francuskie Izby Handlowe
– jak działają biura księgowe
Od projektu do realizacji:
– weryfikacja potencjalnych partnerów handlowych:
– wybór formy współpracy / działania na rynku
– język komunikacji / supporty, dokumenty i referencje
– zagrożenia wynikające z permanentnej aktywności gospodarczej na terenie Francji
– instytucje kontrolujące i formy tej kontroli

(Aldona Kałuża – ekspert ds. rynku francuskiego)
11:00-12:00Szanse polskich przedsiębiorców na rynku francuskim na przykładzie branż: budowlanej, meblarskiej, morskiej:
francuski Plan Wsparcia Gospodarki
– kluczowe inwestycje na rynku francuskim
– szanse dla polskich sektorów: budowlanego, meblarskiego, nautycznego

(Agnieszka Bonnefoy – ekspert ds. rynku francuskiego, właściciel firmy Bonnefoy  Consulting)
12:00-12:20Enterprise Europe Network – jak znaleźć partnerów biznesowych na rynku francuskim on-line.

(Paweł Gruszkowski – konsultant  Enterprise Europe Network)

Gdzie i kiedy?
Seminarium rozpocznie się 9 grudnia 2020 r. o godzinie 9.15 na platformie Clickmeeting. Dane do logowania zostaną wysłane do uczestników na adres mailowy podany w zgłoszeniu.