Seminarium „Zakaz konkurencji”, 26.08.2019 r., Gdańsk

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network, działający przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i innych zainteresowanych do udziału w bezpłatnym seminarium, którego przedmiotem będzie omówienie tematyki związanej z zakazami konkurencji w czasie trwania i po ustaniu stosunku pracy, w tym w szczególności dopuszczalne i konieczne elementy umów o zakazie konkurencji. Poruszone zostaną najważniejsze kwestie dotyczące tzw. „lojalek” z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa w tym zakresie.

Kiedy i gdzie?
Seminarium odbędzie się 26 sierpnia 2019 r. w siedzibie Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”, ul. Piekarnicza 12a, Gdańsk, I piętro

Wstęp na seminarium jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja przez formularz na stronie https://zakazkonkurencji.evenea.pl

9:00 – 9:30 Rejestracja uczestników
10:00 – 12:00 Zakaz konkurencji w czasie trwania stosunku pracy Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy Zakaz konkurencji w umowach cywilnoprawnych
12:00 – 12:15 Przerwa kawowa
12:15 – 14:00 Przykłady orzeczeń sądów

Przykładowe zagadnienia:
na czym polega zakaz konkurencji?
czy zakaz konkurencji obowiązuje wszystkich pracowników?
czy można zakazać pracownikowi pracy u konkurencji?
czy trzeba płacić dodatkowe wynagrodzenie za przestrzeganie zakazu?
czy można żądać od byłego pracownika zapłaty kary za podjęcie pracy u konkurencji?
kiedy ustaje zakaz?
czy można żądać od byłego pracownika udzielania informacji o podjęciu zatrudnienia?
czy w umowach niepracowniczych obowiązują podobne zakazy?
czy zakaz konkurencji obowiązuje tylko w Polsce?
czy pracodawca może zrezygnować z płacenia odszkodowania za zakaz konkurencji?

Szkolenie poprowadzi adwokat Anna Kujaszewska – ekspert merytoryczny Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym, medycznym. Doradza zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym . Prowadzi szkolenia prawne, jest autorką wielu publikacji z zakresu prawa.