Action Learning

Podkręć swój biznes! – skorzystaj z coachingu grupowego Action Learning i ucz się przez działanie

Zapraszamy na grupowe spotkania coachingowe metodą Action Learning, dzięki którym odkryjesz i wykorzystasz wewnętrzne zasoby, predyspozycje, talenty i umiejętności, żeby aktywniej i odważniej działać, rozwijać siebie i swój biznes.

Co zyskasz?

 • Odkryjesz, że masz wszystkie potrzebne zasoby, by realizować swoje cele i marzenia.
 • Uświadomisz sobie, co jest dla Ciebie ważne, jakie przekonania i wartości wspierają Twoje działania, a jakie Cię ograniczają i hamują Twą skuteczność.
 • Będziesz mieć przestrzeń na wypracowanie skutecznego planu działania i zyskania odwagi w realizacji nowych zamierzeń.
 • W życzliwej atmosferze, dzięki wsparciu i doświadczeniu grupy, możesz działać odważniej i osiągnąć więcej.

Czym jest metoda Action Learning?

Action Learning (AL) to metoda coachingu grupowego, w ramach której uczysz się poprzez działanie. Jest to planowany proces, podczas którego wszyscy uczestnicy mają szansę przedstawić swój problem (cel, wyzwanie), a następnie –  przy wsparciu grupy – poprzez pytania, dzielenie się doświadczeniem i inspiracjami oraz  informację zwrotną, poddać refleksji i powtórnej analizie swoje działania i znaleźć rozwiązania. Ze spotkania uczestnik wychodzi z pomysłem, inspiracją lub planem działania.

AL jest szczególnie potrzebny ludziom, którzy przechodzą zmiany, zwłaszcza w obszarze zawodowym i biznesowym, np.:

 • założenie wymarzonej działalności,
 • rozwijanie firmy, kryzys w organizacji,
 • zmiana zawodu lub funkcji w firmie (z eksperta na szefa),
 • rozbudowanie zespołu, wejście na nowy rynek.

Action Learning przydaje się, bo nie jesteś w tej zmianie sam/-a.

Spotkania odbywają się w grupie 5-6 osób, w której wszyscy są w trakcie zmiany i chcą pracować nad polepszeniem swoich działań. Grupa jest prowadzona przez coacha – moderatora, w ściśle przestrzeganych ramach czasowych i według określonych zasad. Nie oceniamy, nie krytykujemy. Słuchamy i zadajemy pytania, aby lepiej zrozumieć swoje wyzwania i to, z czym się mierzymy. Grupa jest szczera i odważna, ale życzliwa, dająca wsparcie emocjonalne i merytoryczne.

Osoby w grupie AL nie są przypadkowe. Dobierane są poprzez rekrutację w drodze indywidualnej rozmowy z prowadzącym coachem, który weryfikuje wstępną motywację i zaangażowanie danej osoby i sprawdza, czy proponowana metoda pracy jest dla niej odpowiednia. Wcześniej można wziąć udział w otwartej sesji demonstracyjnej.

Grupa spotyka się regularnie – co miesiąc – w stałym składzie. Każda sesja AL odbywa się według tego samego modelu, a dzięki temu, że proces trwa ok. 6 miesięcy – jest on skuteczny.

Zasady

 • sesja 4 godz. raz w miesiącu,
 • 40 min. dla każdego uczestnika, w 5 krokach:
  • 1 – precyzowanie celu,
  • 2 – sesja otwartych pytań, zbliżających do osiągnięcia celu,
  • 3 – planowanie działań,
  • 4 – refleksja w ciszy nad tym, czego się nauczyliśmy,
  • 5 – podzielenie się refleksją na forum grupy.

Sesja AL jest sesją coachingową, czyli uczestnicy dostają pytania, nie odpowiedzi, ale dzielą się doświadczeniem. Każdy uczestnik i uczestniczka otrzymuje od pozostałych informacje, dane, kontakty i wiedzę.

Proces trwa najczęściej 6 miesięcy, nie jest więc jednorazowym warsztatem, a na każdej sesji uczestnicy zobowiązują się do konkretnych zmian. Na początku kolejnego spotkania zdają relacje z tego, co zrobili w kierunku osiągnięcia swojego celu. Publiczne zobowiązanie ma szczególną siłę, podnosi motywację i skuteczność działań.

Na spotkaniach przyjmujemy zasadę, której autorem jest Benjamin Zander, tj. Nie traktuj siebie tak cholernie poważnie. Dzięki temu uczestnicy podchodzą do siebie z dystansem, są w stanie spojrzeć na siebie z uśmiechem i  poczuciem humoru.

Prowadząca

Agnieszka Głuszczyńska – business coach, trener i mentor biznesu, psycholog. Posiada wieloletnie doświadczenie w biznesie, w tym 15 lat w prowadzeniu własnej firmy. Prowadzi szkolenia i warsztaty, sesje coachingu indywidualnego i grupowego dla właścicieli firm, zespołów, pracowników z różnych branż: od małych firm usługowych poprzez produkcyjne, finansowe czy doradcze. Jej klientami były firmy m.in. Balex Metal, Markety ZooKarina, ZPC Bałtyk, Nieruchomości Partnerzy, VBASS, Provision Solutions. Od 2004 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem „Wolna Przedsiębiorczość” (m.in. w projektach „SWP się doskonali”, „Promocja zatrudnienia i Rozwój Zasobów Ludzkich”, „Poprawa zdolności świadczenia usług dla MSP”).

Pomaga przedsiębiorcom działać skuteczniej, wydajniej i odważniej, dzięki czemu mogą oni stale podnosić atrakcyjność dla klientów i wartość swoich firm na rynku, lepiej zarządzać swoją firmą i zespołem. Prowadzi grupy wsparcie rozwoju biznesu Mastermind oraz sesje coachingu grupowego metodą Action Learning. Specjalizuje się szczególnie w pracy z menedżerami, właścicielami i właścicielkami firm. Jest członkiem SCAL Stowarzyszenia Coachów Action Learningu, gdzie uczy się metody i superwizuje pracę.

Zapisy, informacje i kontakt

Szczegółowe informacje na temat programu i rekrutacji udzielają: