Webinar “Sektory offshore i marine na Pomorzu – potencjał i wsparcie współpracy B2B”, 20 kwietnia 2021 r.

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” Oddział Terenowy w Gdańsku serdecznie zaprasza firmy z branży morskiej, offshore, stoczniowej itp. do udziału w bezpłatnym seminarium ,,Sektory offshore i marine na Pomorzu – potencjał i wsparcie współpracy B2B”. Seminarium zorganizowane zostanie podczas międzynarodowych, wirtualnych targów InterMarE, które odbędą się w dniach 20-22 kwietnia 2021 r., a ich tematyka obejmuje sektory stoczniowy, wyposażenia statków, technologii offshore, wyposażenia portów i terminali przeładunkowych, wyposażenia jachtów,  bezpieczeństwa morskiego, akwakultury i turystyki morskiej.

> ZAPISY <

Gdzie i kiedy:Seminarium obędzie się on-line na platformie internetowej targów InterMare.
Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorcom z województwa pomorskiego i ich pracowników.

20.04.2021 ,,Sektory offshore i marine na Pomorzu – potencjał i wsparcie współpracy B2B”

• godz 10:00 Pomorski Broker Eksportowy – program wsparcia pomorskich przedsiębiorstw

Prelegent
    Donata Strycharczyk – ukończyła studia na Politechnice Gdańskiej. Od 10 lat prowadzi aktywność zawodową związaną z doradztwem dla firm w zakresie brandingu, wprowadzania nowych produktów na rynek, pozyskiwania środków na rozwój i ekspansję zagraniczną. Jako certyfikowany Project Manager posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu projektów, w tym również międzynarodowych, poświadczone certyfikatami: IPMA, PRINCE2, SCRUM. Od 8 lat właściciel agencji marketingowej.

• godz 10:10  Nawiązywanie relacji b2b z zagranicznymi partnerami z sektora offshore i marine:
    • Savoir–vivre w kontaktach międzynarodowych
    • Zagadnienia związane z kulturą biznesową
    • Rekomendowane narzędzia i sposoby nawiązywania relacji
    • Dobre i złe praktyki

Prelegent
Jerzy Czuczman, Prezes Zarządu Polskiego Forum Technologii Morskich. Ukończył Wydział Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej z wyróżnieniem. Od lat 90-tych XX wieku związany z przemysłem technologii morskich. Zasiadał w zarządach firm polskich, wprowadzając jedną z nich na parkiet Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. W firmach zagranicznych pełnił wysokie funkcje kierownicze. Uczestniczył w gremiach programowych krajowych i zagranicznych organizacji biznesowych oraz stowarzyszeń naukowo-technicznych. Jest Prezesem Polskiego Forum Technologii Morskich, Członkiem Honorowym Towarzystwa Okrętowców Polskich KORAB oraz w randze Fellow członkiem królewskiego stowarzyszenia okrętowców RINA (the Royal Institution of Naval Achitects). Jest członkiem Konwentu Morskiego. Będąc Prezesem Forum Okrętowego zainicjował INNOship, pierwszy w Polsce kompleksowy program badawczo-rozwojowych branży stoczniowej. Występował na wielu konferencjach krajowych i zagranicznych, a także w Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim, oraz na forum OECD w Paryżu w grupie WP6 ds. przemysłu stoczniowego.

• godz 10:30 Pomeranian potential for devloping supply chain for wind offshore

Prelegent
Mikołaj Trunin, Deputy Director, Invest in Pomerania.
Mr. Trunin graduated in American Literature and International Relations from the University of Gdansk. During his academic years and shortly after, he worked as an intern in the Ministry of Foreign Affairs of Poland and in the Regional Office of Pomerania in Brussels, Belgium. Since 2012 he has been working at Invest in Pomerania – a regional investor assistance centre. He is responsible for the Industry and Real Estate section whose duties include delivering comprehensive information about regional economy and legal regulations of conducting business in Poland, organizing study visits and preparing tailored investment offers.

• godz 10:50 ISP 1  Technologie offshore i portowo-logistyczne

Tomasz Szymczak –
absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów Executive MBA na Donau Universität w Krems w Austrii. Studiował także na kierunku Advanced European Studies w Kolegium Europejskim w Natolinie. Posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych obroniony w 2013 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Długoletnie praktyczne doświadczenie menedżerskie w branży transportowej, logistycznej, usługowej, edukacyjnej i technologicznej zdobył pełniąc funkcję m.in.: Wiceprezesa Zarządu ds. rozwoju i infrastruktury Międzynarodowego Portu lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie – Balicach, wiceprezesa oraz p.o. prezesa Welcome Airport Services, spółki handlingowej obecnej w 7 polskich portach lotniczych. W latach 2016-2017 Prezes Zarządu Portu Lotniczego Łódź im. Wł. Reymonta, gdzie odpowiadał za restrukturyzację działalności i zatrudnienia. Od 2017 roku Prezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości gdzie zarządza zespołem Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter. Nauczyciel akademicki i wykładowca przedmiotów ekonomika transportu, logistyka międzynarodowa, polityka przemysłowa oraz innowacyjna. Pasjonat literatury międzynarodowej z zakresu ekonomii.

• 11:05  Wsparcie sieci Enterprise Europe Network dla firm z sektora offshore i marine

Paweł Gruszkowski
Ekspert Enterprise Europe Network. Od 2011 roku doradca pomorskiego ośrodka sieci Enterprise Europe Network. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z internacjonalizacją – wyszukiwaniem partnerów biznesowych w kraju i za granicą, organizacją międzynarodowych rozmów B2B oraz misji handlowych, a także obsługą kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami z Polski i zagranicy, m.in. poprzez międzynarodową bazę ofert współpracy POD, prowadzoną przez sieć EEN.

Szczegółowe informacje:
Karolina Musielewicz