WUP Gdańsk zaprasza: Weź udział w evencie POWER 2 WORK 9 listopada i dowiedz się, jak pomorski PO WER wspiera młodych

Zapraszamy do udziału młodzież z pomorskich szkół oraz uczelni, a także osoby poszukujące pracy, zainteresowane rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej oraz wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności.

Podczas spotkania będzie można wysłuchać wystąpień znanych influencerów, którzy opowiedzą o umiejętnościach sprzyjających rozwojowi postawy przedsiębiorczej, złożonej rzeczywistości i  cechach, które pozwolą znaleźć własną drogę zawodową w szybko zmieniającym się świecie. Będzie też o tym, dlaczego warto i jak rozwijać swoje umiejętności. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również wziąć udział w grze online typu escaperoom.

Szczegółowy program eventu POWER 2 WORK

10:00 – Otwarcie eventu
10:15 – Tomasz Magnowski„Zawody w przyszłości, czyli jak TERAZ być gotowym na KIEDYŚ”
10:50 – Pan Belfer – Dawid Łasiński„Czy można nauczyć się uczyć?”
11:25 – Marek Grzywna„Zagraj z nami w przedsiębiorczy escape room”
12:05 – Kariera w realu, czy może online? Różne możliwości rozwoju zawodowego w rozmowie Karola Wyszyńskiego z Babką od histy i Cyber Marianem
12:40 – Podsumowanie wystąpień, zakończenie spotkania

Event poprowadzi Karol Wyszyński – Autor pierwszego kanału o pracy na polskim YouTube – Szukam Pracy notującego ponad 3,8 mln wyświetleń. Menedżer Grupy Filmowej Darwin, współtwórca kanału Testerzy jakości. Wiceprezes Fundacji Nauka. To Lubię, która prowadzi m.in. kanał Nauka. To Lubię, oraz projekt Akademia Superbohaterów. Prowadził zajęcia m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Białostockiej, WSE oraz AGH. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz London School of Public Relations.”

„Zawody w przyszłości, czyli jak TERAZ być gotowym na KIEDYŚ”

Tomasz Magnowski – nauczyciel, trener biznesu, Microsoft Innovative Educator Expert, doradca zawodowy, od 2019 r. przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Organizator Ogólnopolskich Targów Szkół Wyższych w Radomiu i Wystawy Interaktywnej MÓZG. Na co dzień właściciel firmy szkoleniowej. Prowadzi warsztaty motywacyjne. Specjalizuje się w okołobiznesowych działaniach kreatywnych oraz zastosowaniach technologii w edukacji. Obecnie w wielu działaniach związanych z doradztwem zawodowym i reformą oświaty w kształceniu zawodowym. Stale rozwija swoje umiejętności doradcze i edukatorskie.

„Czy można nauczyć się uczyć?”

Pan Belfer, czyli Dawid Łasiński – nauczyciel chemii, który w lutym 2017r. stworzył postać Pana Belfra – nauczyciela z Internetów. Jego Fanpage ma ponad 35000 polubień, profil na Instagramie obserwuje ponad 4000 fanów, a kanał edukacyjny na YT “Pan Belfer” subskrybuje ponad 55000 osób. Zwycięzca konkursu Twórca Roku w kategorii edukacja i laureat głównej nagrody Twórca Roku 2021. Laureat nagrody Digital Shaper 2020 – lider cyfryzacji i nowych technologii w Polsce, finalista konkursu Nauczyciel Roku 2019. Wpisany na Listę100 – listę osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

„Zagraj z nami w przedsiębiorczy escape room”

Marek Grzywna (autor gry) – trener, nauczyciel biologii i informatyki, Superbelfer RP, Lider programu mobilny informatyk w wydawnictwie Operon, Laureat plebiscytu „Nauczyciel na Medal” pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nominowany tytułem „Przyjaciel SuperKoderów przez Fundację Orange. Członek inicjatywy społecznej W.I.E.M zrzeszającej nauczycieli pasjonatów. Koordynator projektu Lekcje w sieci. Autor innowacyjnego programu „ZArdiunowani”.

„Kariera w realu, czy może online?” rozmowę z Babką od histy i Cyber Marianem poprowadzi Karol Wyszyński

Nasi goście porozmawiaja o tworzeniu marki osobistej, kompetencjach przyszłości w zmieniającym się świeci oraz o blaskach i cieniach pracy w Internecie.

Babka od histy, czyli Agnieszka Jankowiak-Maik – nauczycielka i aktywistka edukacyjna, laureatka Nagrody im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata” i Medalu Wolności Słowa Grand Press w kategorii Obywatel(ka). Tutorka, trenerka Odysei Umysłu, publicystka, liderka programów “Mobilny historyk” i “Mobilny wosowiec” wydawnictwa Operon. Na Facebooku obserwuje ją ponad 17 tys. osób.

Cyber Marian – producent filmowy i osobowość internetowa. Od stycznia 2011 prowadzi kanał wideo w serwisie YouTube, gdzie ma 1,3 mln subskrybentów. Jest ambasadorem kampanii Poznaj Moc Zawodowca mającej na celu promowanie wśród młodzieży szkolnictwa branżowego.

o spotkaniu 9.11.2021 r. o webinarze - Pewna jest tylko zmiana. Witaj w świecie VUCA. Wydarzenie odbędzie się na kanale YouTube WUP w Gdańsku i FB WUP w Gdańsku.

Za: