„Export Professionals” Badania rynku i modelowanie biznesowe – marcowe szkolenie

Mamy przyjemność serdecznie zaprosić na organizowane przez nasze Stowarzyszenie seminarium, w ramach programu Pomorski Broker Eksportowy które będzie poświęcone podnoszeniu kompetencji eksportowych pomorskich przedsiębiorców.

Cykl seminariów „Export Professionals” to program 4 dwudniowych (piątek i sobota) intensywnych spotkań wypełnionych praktyką i wiedzą ekspercką w zakresie organizacji i rozwoju działalności eksportowej przedsiębiorstwa. Poszczególne seminaria będą poświęcone następującym zagadnieniom:

  • Badania rynku i modelowanie biznesowe 15-16.03.2019 r.
  • Strategia ekspozycji na rynkach zagranicznych i marketing dóbr konsumpcyjnych 29-30.03.2019 r.
  • Zagadnienia prawne związane z działalnością eksportową 12-13.04.2019 r.
  • Strategia budowania relacji b2b i wchodzenia na rynek zagraniczny 27-28.04.2019 r.

Zakres tematyczny pierwszego seminarium „Badania rynku i modelowanie biznesowe”

  • Analiza rynków zagranicznych. 
  • Metody badania rynków zagranicznych. 
  • Samodzielne prowadzenie badań rynków zagranicznych – dobre i złe praktyki. 
  • Analiza konkurencyjności produktu lub usługi na wybranych rynkach eksportowych. 
  • Perspektywy handlowe na rynkach zagranicznych. 
  • Business Model Canvas – model biznesowy, który pozwoli na skuteczną realizację działań     eksportowych; elementy skutecznego modelu biznesowego; przykłady modeli biznesowych. 

Seminarium poprowadzi Pan Łukasz Żak – prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Od ponad 12 lat podejmuje działania wspierające polskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych. Przez ponad dekadę zaangażowany w projekty Komisji Europejskiej wspierające rozwój firm na rynkach UE i EOG (Euro Info Centre i Enterprise Europe Network) realizowane przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP. W ramach projektu EEN członek grupy sektorowej Services & Retail, w której współpracował z zagranicznymi partnerami w zakresie międzynarodowego rozwoju współpracy przedsiębiorstw na płaszczyźnie wymiany handlowej i usługowej. Aktywnie działa i wspiera przedsiębiorców w zakresie transgranicznego świadczenia usług, delegowania pracowników, prawa pracy oraz budowania właściwych strategii eksportowych polskich firm. Doradzał kilkudziesięciu firmom z sektora budowlanego, przemysłowego czy handlowego, skutecznie wspierając ich działalność na rynkach zagranicznych m.in. w takich krajach jak Niemcy, Dania, Austria, Szwajcaria, Holandia, Wielka Brytania, Szwecja czy Norwegia.

Gdzie i kiedy?

Gdański Park Naukowo Technologiczny, budynek B, sala 002

Rejestracja od 8.30

– 15.03.2019, godzina 9:00-16:00

– 16.03.2019, godzina 9:00-14:00

Cały cykl seminariów jest darmowy

Na szkolenie obowiązują zapisy poprzez formularz znajdujący się pod tym linkiem, lub na stronie Brokera Eksportowego.